Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę
Cressida Cowell
Niepozorna, ale bardzo nieposłuszna księżniczka Nadziejka odkrywa, że zwykłe przedmioty magicznie ożywają w jej rękach.
Nastoletni Xar, w którym jeszcze nie obudziła się magia, zrobi wszystko, żeby zasłużyć na miano Czarodzieja.
Z jaką tajemną siłą i rodzinnymi sekretami przyjdzie się zmierzyć Nadziejce?
Na co zdobędzie się Xar, żeby sięgnąć po magię?
Nic w tej historii nie jest takie oczywiste, jak się bohaterom wydawało albo… jak im wmawiali rodzice.
Książka nagrodzona Blue Peter Book Award przez młodych czytelników.
Na pierwszy rzut okiem książka wydaje się długa i gruba. Jednak ciekawe, nieraz śmieszne ilustracje sprawiają, że czyta się milej i można łatwiej wyobrazić sobie wydarzenia. Mimo wielu stron książkę szybko się czyta, ponieważ każde wydarzenie trzyma cię w napięciu. Po prostu nie można się powstrzymać, zanim nie dowiesz się co zdarzy się na następnej stronie i jak potoczą się losy bohaterów. Podczas czytania można parskać śmiechem, jak i bać się o głównych bohaterów. Bardzo polecam dla fanów Harrego Pottera oraz fanów przygód i fantastyki!
Michalina, lat 12
Czarodzieje oraz Wojownicy są zagorzałymi wrogami. Roszczą sobie prawo do panowania nad lasem i nie uznają kompromisów.
Los jednak płata wszystkim figla i splata przeznaczenie Xara oraz Nadziejki. Razem będą musieli stawić czoła wrogowi znacznie przewyższającego rangą Czarowników i Wojowników razem wziętych!
Książka jest bardzo dobrze napisana – czyta się ją jednym tchem, a ciekawość „co będzie dalej” nie pozwala oderwać się od fabuły ani na chwilę!
Dodatkowo – co jest charakterystyczne dla książek pani Cowell, między treścią znajduje się wiele ilustracji, obrazków, imitacji ksiąg z zaklęciami oraz innych niespodzianek dla czytelników.
„Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę” to w zasadzie klasyczna historia o walce dobre ze złem, ale bez zbędnej pompy i górnolotnych tekstów. To opowieść z której można wynieść refleksje na temat stereotypowego postrzegania innych, wiary we własne możliwości oraz przyjaźni ponad granicami. Bardzo polecam!”
Julita Pasikowska-Klica
Książka jest napisana łatwym, zrozumiałym językiem, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemu z przyswojeniem treści.
Jednak nie jest to tylko powieść dla młodych czytelników. Uważam, że starszi także będą się dobrze bawić podczas czytania, jednak trzeba pamiętać do jakiej grupy czytelników książka jest skierowana.
Ilustracje w książce są świetne. Nie dość, że dodają ekspresji historii, to jeszcze przykuwają uwagę tak, że nie można się od nich oderwać. Niejednokrotnie zatrzymywałam się dłużej przy jakimś rysunku, by lepiej go zobaczyć
Głównymi bohaterami są młode osoby. Zarówno Xar, jak i Wish, mają około trzynastu lat, dzięki czemu młodzi c zytelnicy mogą poczuć większą więź z postaciami i bardziej zaangażować się w akcję.
Sama historia jest przepełniona magią i fantastycznymi stworzeniami. Jednak to nie wszystko. Autorka pokazuje także relacje między dzieckiem a rodzicem. Uważam, że jest to bardzo ważny wątek, szczególnie patrząc na fakt do jakiej grupy książka jest skierowana.”
i_love_books_pola